طراحی سایت وبکده

افزایش page rank گوگل|آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر

آموزش بهینه سازی سایت

 

اول از همه با یک مثال ساده و عامیانه معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر (seo) را بیان میکنم شاید برای شما عزیزان این سوال پیش آماده باشد که هنگامی که یک کلمه ی را در موتورهای جستجوگر مثل گوگل  سرچ و یا جستجو میکنید علت این که چرا یک وب سایت در صفحه اول گوگل نمایش داده میشود و یک وب سایت دیگر در صفحه آخر  گوگل قرار میگیرد علت آن میزان متفاوت بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد.

به طور خلاصه باید گفت موتورهای جستجوگر برای تشخیص مفید بود مطالب و مرتبط بودن آن کلمه سرچ شده با آن مطلب یک سری ملاک ها در نظر گرفته اند و علت اینکه آن سایت در صفحه اول گوگل قرار میگیرد رعایت آن نکات می باشد.که در زیر مهم ترین این ملاک های رتبه دهی گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر به صفحات وب سایت ها به طور خلاصه و مفید ذکر شده است.

 

مهم ترین نکات در مورد بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجوگر:

 

1. عنوان صفحه : از مهم ترین ملاک های تشخیص مرتبط بودن مطلب شما با کلمات سرچ شده عنوان صفحه می باشد. گوگل اول از همه عنوان (title) صفحه شما را مشاهده میکند. سعی کنید عنوان صفحات وب سایت شما مرتبط با مطالب سایت تان باشد به طور مثال اگر چنانچه مطلبی در رابطه با طراحی سایت میخواهد در سایت خود قرار دهید می توانید در عنوان صفحه از کلمه طراحی سایت و به همراه مشتقات آن و یا قرار دادن پسوند یا پیشوند به آن کلمه به گوگل میرسانید که مطلب شما در رابطه با طراحی سایت می باشد. به طور مثال می توان از این کلمات در عنوان آن صفحه استفاده کرد طراحی سایت،طراحی وب سایت،طراحی حرفه ای وب سایت،طراحی وب سایت پیشرفته و... حتما این نکته را لحاظ کنید عنوان صفحه متناسب با مطلب آن صفحه باشد و سعی کنید که حداکثر طول آن 70 کاراکتر باشد.

 

2. نام لینک (url) آن صفحه :  گوگل برای نام لینک اهمیت ویژه ای قائل هست نام لینک های که مرتبط با مطلب آن صفحه و لینک آن صفحه استاتیک یا ثابت هستند مورد پسند موتورهای جستجوگر می باشد.به طور مثال نام لینک ها ی که به شکل زیر باشند مورد پسند گوگل و موتورهای جستجوگر دیگر نیز می باشد.

 

http://webcadeh.com/آموزش بهینه سازی سایت.html

 

 و نام لینک های که به صورت زیر داینامیک و پویا باشند مورد پسند گوگل یا موتورهای جستجوگر دیگر نمی باشد.

 

http://webcadeh.com/page?id=23

 

سعی کنید کلماتی که مد نظر دارید با سرچ آن ها سایت شما نمایش داده شود در نام لینک خود استفاده کنید دقت داشته باشید این کلمات باید مرتبط با مطلب آن صفحه باشد و بهتر از کلمات عنوان صفحه و یا خود عنوان صفحه در نام لینک قرار دهید.به طور مثال همون طور که مشاهده میکنید مطلب این صفحه در رابطه با آموزش بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد و بنده نیز نام لینک این صفحه را آموزش بهینه سازی سایت انتخاب کرده ام.نکته آخر از نام لینک های طولانی نیز اجتناب کنید.

 

(  شاید شما لینک این صفحه را به صورت http://xn------2ye1abdu9dejdf0vtapbl72wgad.webcadeh.com  مشاهده کنید علت آن هم این می باشد که ما این صفحه را به صورت ساب دامین ارائه کرده ایم و در مروگر ها دامنه فارسی به این شکل در میاد ولی اصل لینک به صورت زیر می باشد که خود ارائه به صورت ساب دامین یکی از ترفندهای سئو می باشد که در آموزش های بعدی توضیح داده می شود.

http://آموزش-بهینه-سازی-سایت.webcadeh.com

(

این قابلیت رو که شما بتوانید برای هر صفحه نام لینک را خود وارد و انتخاب کنید خیلی از وب سایت ها این قابلیت مهم را ندارند.شرکت فضای مجازی وبکده ( طراحی سایت وبکده ) این امکان را برای تمامی نرم افزارها و وب سایت های طراحی شده توسط ما قرار داده است که مشتریان عزیز بتواند نام لینک را خود وارد و انتخاب کنند.

 

3. کلمات کلیدی برای موتورهای جستجوگر : شاید در ظاهر هیچ یک از کاربران سایت قادر به مشاهده آن نمی باشند ولی با مشاهده سورس سایت می توان آن را مشاهده کرد.و در داخل تگ متای خود (keywords) قرار میگیرد.شما می توانید کلماتی که مرتبط با مطلب و هچنین کلماتی که مایل هستید با جستجو شدن در موتورهای جستجوگر ، سایت شما به نمایش در آید در این قسمت قرار دهید.حداکثر کلماتی که وارد میکنید 150 کاراکتر باشد.

 

4. توضیحات برای موتورهای جستجوگر : این مورد شباهت زیادی به کلمات کلیدی (بخش بالایی) دارد و اغلب افراد این دو بخش را یکسان پر میکنند،همون طور که از اسم آن مشخص هست توضیحاتی را می توانید در مورد آن صفحه برای موتورهای جستجوگر وارد کنید.و در داخل تگ مربوط به متای خود (description) قرار میگیرد و مثل مورد بالا قابل مشاهد نیست و همچنین حداکثر طول آن باید 150 کاراکتر باشد.

 

5. برچسب ها و یا تگ ها : این بخش بیشتر شبیه به یک ترفندی برای موتورهای جستجوگر می باشد که ما می توانیم با استفاده از این قسمت صفحات وب سایت خود در بازه ای طیف گسترده تری  از کلمات جستجو شده در موتورهای جستجوگر در صفحات اول آن ها به نمایش بگذاریم.به طور مثال شاید ما بتوانیم برای یک مطلب تعداد زیادی عنوان ،نام لینک ، کلمات کلیدی و توضیحات در ذهن داشته باشیم و یا بخواهیم با سرچ کردن همه آن کلماتی که مد نظر ما هست و بازه ی گستره ای را داراست بازهم سایت ما در صفحات اول موتورهای جستجوگر به نمایش در بیاید که ما به دلیل اینکه در عنوان ، نام لینک ، کلمات کلیدی و توضیحات برای موتورهای جستجوگر داری محدودیت هستیم و نمی توانیم بیشتر از حد مجاز کاراکتر استفاده کنیم ( این نکته را در نظر داشته باشید در صورتی که بیشتر از حد مجاز کاراکتر وارد کنید موتورهای جستجوگر فقط همان تعداد مجاز کاراکتر را مشاهده کرده و ما بقی کلماتی که وارد کردیم را مشاهده نمی کنند و نیز باعث نمره منفی گرفتن آن صفحه از طرف موتورهای جستجوگر نیز می شود) با استفاده از این بخش می توانیم تمامی این کلماتی که مد نظر ما هست و طیف گستره ای را شامل میشود را در این قسمت وارد کنیم به طور مثال بنده علاوه بر این که میخواهم این صفحه با کلمه آموزش بهینه سازی سایت درصفحات اول موتورهای جستجوگر قرار گیرد می توانم با استفاده از قسمت بر چسب ها بر روی کلمات دیگر از قبیل افزایش آمار بازدید وب سایت،افزایش سئو وب سایت،بهینه سازی سایت برای گوگل و ... نیز مانور دهم دقت داشته باشید تمامی این کلمات متناسب با مطلب این صفحه می باشد.

 

به طور خلاصه کار این قسمت برای این می باشد که بعد از اینکه شما کلمات مد نظر خود را در این قسمت وارد کردید اتوماتیک لینک های ساخته میشود که مخصوص موتورهای جستجوگر می باشد به این صورت که کلماتی که وارد کردید به طور اتوماتیک جایگزین عنوان صفحه و همین طور جایگیزن نام لینک،کلمات کلیدی و توضیحات برای موتورهای جستجوگر شده ولی مطلب شما همان مطلبی می باشد که در قبل وارد کردید و بدون تغییر ظاهر می باشد برای درک بهتر می توانید بر روی بر چسب های آخر همین صفحه کلیک نمایید.

 

نکات مهم و کلیدی :

* حتما دقت داشته باشید که تمامی بخش های بالا مرتبط با مطلب و یا موضوع سایت تان پ کنید و از کلماتی که ربطی به مطلب آن صفحه ندارد اجنتاب ورزید به طور مثال بنده نمی توانم در این مطلب که مرتبط با آموزش بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد در عنوان صفحه و دیگر موارد ذکر شده در بالا از کلمه طراحی حرفه ای وب سایت استفاده کنم.

* به تعداد کاراکترهای مجاز در استفاده از آن بخش دقت فرمایید.

 

شرکت فضای مجازی وبکده از جمله معدود شرکت هایی می باشد که تمامی موارد ذکر شده در بالا را ( امکان اضافه کردن عنوان،نام لینک،کلمات کلیدی و توضیحات برای موتورهای جستجوگر و برچسب ها را برای تمامی صفحات سایت ) در مدیریت تمامی نرم افزارها و وب سایت ها طراحی شده توسط ما قرارداده است و این امکان را برای شما فراهم ساخته شده که تمامی صفحات وب سایت خود را بهینه کرده تا از آمار بازدید بالا و همچنین سایت خود را در صفحات اول این موتورهای جستجوگر به نمایش بگذارید.دقت داشته باشید ما این امکانات را برای تمامی صفحات وب سایت شما قرار داده ایم.